o nás

Jazyková škola Venga! je špecializovaná na španielsky a anglický jazyk. Je to škola pre ľudí, ktorí sa chcú naučiť rozprávať. Pre všetkých tých, ktorí doteraz všade len vyplňovali gramatické cvičenia alebo sa nabifľovali v škole pre pani učiteľku naspamäť nejaký textík, ale keď sa ich letuška opýta či si dajú jesť, lapajú po dychu :-)

Náš tím lektorov spája láska k španielčine, či k angličtine. Chceme naučiť našich študentov najmä komunikovať v cudzom jazyku a na to sú zamerané aj naše hodiny. Nenecháme študentov ulievať sa, na programe sú stále nové konverzácie a aktivity, kde sa každý dostane k slovu. Ďalšou dôležitou súčasťou výuky sú odposluchy a to nielen z knihy, ale aj z piesní, reportáží, správ, seriálov, či filmov. Gramatika, čítanie, či písanie sú taktiež súčasťou, avšak len toľko, aby sa nikto nenudil. Aj preto sú naši študenti veľmi spokojní a my sme spokojní keď vidíme ako sa zdokonaľujú.

o mne

Záujem o cudzie jazyky ma sprevádzal počas celého môjho štúdia na Obchodnej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave.Zdokonaľovala som sa na pracovných pobytoch v USA, neskôr som v hlavnom meste Kolumbie v Bogote vyučovala anglický jazyk deti i dospelých, po vysokej škole som si zvyšovala kvalifikáciu praxou vo Veľkej Británii.

Absolvovala som test z anglického jazyka TOEFL, zložila štátne skúšky všeobecné, špeciálne prekladateľské a tiež odbornú štátnicu zameranú na ekonomiku a obchod. Zo španielčiny som zložila všeobecné štátnice a skúšku DELE C2.

Na vlastnej koži som zažila čo je to učiť sa roky len písať, počúvať a čítať, vedieť perfektne gramatiku a pritom nevedieť rozprávať. A na vlastnej koži som videla a “odučila si” že sa to dá aj inak. A preto je tu Venga!. Angličtina a španielčina sú mojou záľubou a vášňou. Mám radosť keď môžem to, čo viem, odovzdávať v Trnave mojim študentom a keď vidím, že ich naše hodiny bavia. Dosiahnuté výsledky sú tak pre mňa neustálou motiváciou pokračovať a zlepšovať sa.

Ing. Veronika Gáliková, hlavný lektor